Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum

Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Gdje održavate vašu Škodu?

Go down 
+4
Tib0r
gogg
micconi
Bojan
8 posters
AutorPoruka
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeTue May 01, 2007 1:28 am

ASA auto ili neki vaš majstor?
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 1:16 am

odrzavam kod svog dobrog prijatelja mehanicara.
Na vrh Go down
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 1:41 am

ja vec 2 godine odrzavam u autoagentu na stupu.kad je tek kupljeno auto,odrzavalo se u asi,ali cim se primijetilo da uzimaju previse u odnosu na konkurenciju,promijenio se servis...neke nam je sitne popravke odradio i nosse dok je postojao...ovaj majstor iz autoagenta je radio u nosseu pa valjda osnovao svoj servis.jako dobro radi,po regularnoj cijeni.moj ujak fabiju servisira kod nekog covjeka u visokom,stvarno ne kosta puno,mada je peglativno ici do visokog u datom terminu kada taj covjek zakaze...
Na vrh Go down
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 2:09 am

ma asa i ac uzimaju porez nsa budale:)jedan mali reper,od djevojke polo sdi na velikom servisu u ac,znaci standardno,zupcasti komplet spaneri,vodena pumpa,ulje filter,klima filter 890km!!za moju skodu kod mog mehanicara,uzmi u obzir da se radi o tdi 110 ks,ovakav servis je 530 km.dijelo isti,ruke u ac cca 300km?!?wtf?!jest da ima posla,al za 3 sata 300km,1h=100km ipak mislim da je previse!
Na vrh Go down
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 2:23 am

u asi uzimaju 60KM za ruke po satu koliko se sjecam...stvarno bezobrazno...u nosseu su mi pumpicu spricaljke na zadnjem staklu s kompletnom plastikom brisaca zamijenili za 12KM,ruke ukljucene...nazovemo asu,kazu 60tak maraka...
Na vrh Go down
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 2:57 am

moze biti da je 60 km,nisam tacno upratio fakturu.sve u svemu,kod novog vozila te obavezu na njihov servis u garantnom roku radi garancije,neki ljudi misle da dolaskom u ac ili asu problem svog ljubimca su rijesili.toliko znam banalnih kvarova za koje (namjerno ili ne) ac se nije udostojio rijesiti.naravno,oni posjeduju fakat originalnu v.a.g dijagnostiku,sve to stoji,al mislim da je ipak preskupo odrzavati polovno auto starije od 4 god kod njih.
Na vrh Go down
Tib0r

Tib0r


Broj komentara : 41
Age : 36
Localisation : Mostar
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 3:28 am

Ja teze radove radim kod ovlastenog zastupnika, a manje radove kod ujke ili nesto cacnem svojim rukicama....

Al kako god, ne prepustajte radove na autu osiguravajucem drustvu, cak iako vas ucjenjuju da nece isplatiti 100% cijene....a pogotovo ako je to drustvo Croatia Osiguranje....jos mi gore auto izaslo, nego sto je uslo u njihovu radionicu.....nisu se sjetili ni podesiti trap, a kamoli nesto drugo hehe....
Na vrh Go down
http://ljimun.blogger.ba
LeKo




Broj komentara : 53
Localisation : Rajvosa
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 8:43 am

Fabiu kupio kod Nossea i prvi servis odradio kod njega, kasnije mi bilo peglativno ici gore kod njega pa se preselio u Asa auto da nisu skupi jesu, ali nije bilo kvara koji nisu rijesili, e sada Octaviu sam kupio u Hercegovina autu u Mostaru, a na servis cu u Autoagent jer mi je dosta raje reklo da su puno bolji od Ase, danas cu se najaviti kod njih za prvi servis vec sam skinuo 7500.

P.S.

Koje ulje sada sipaju u Škode u Fabiju su mi sipali Valvoline 5-50, volio bih u Octaviu sipati Mobil, sta vi kazete ???

Pozdrav
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 9:54 am

Sat u ASA autu je 26 KM Wink za škodu, za VW je nešto skuplji, a za Audi je oko 60KM
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeThu May 03, 2007 11:09 am

ako mozes naci povoljno mobil 10-40 sipaj.sipaj samo sintetiku.ja sam na castrolu,10-40 full sintetic,mislim da je jako dobro ulje.mobil je jos bolji.
Na vrh Go down
LeKo




Broj komentara : 53
Localisation : Rajvosa
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeFri May 04, 2007 8:20 am

Evo jucer sam zavrsio servis u autoagentu, ulje, uljni filter, filter polena i prasine + ruke 136,61 KM.

P.S.

Ulje je neki OMV-ov supersyn 5-40

Malo su mi umastili auto što nije ok drugi put cu ih naruzit'.
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeFri May 04, 2007 10:02 am

Gdje ima autoagent servis? Jel dole prema Blažuju?
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeFri May 04, 2007 1:05 pm

autoagent ti je na stupu...kada krenes sa ilidze prema stupskoj petlji.prije petlje na desnoj strani Wink uvijek operu auto nakon servisa Smile
Na vrh Go down
LeKo




Broj komentara : 53
Localisation : Rajvosa
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeFri May 04, 2007 1:40 pm

gogg (citat):
autoagent ti je na stupu...kada krenes sa ilidze prema stupskoj petlji.prije petlje na desnoj strani Wink uvijek operu auto nakon servisa Smile

Tu su bili neznam jesu li jos, ja sam bio u onom novom servisu u osiku, pored autoputa.
Na vrh Go down
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeFri May 04, 2007 6:29 pm

nisam znao da su se premjestili...auto je tek prije 2 mjeseca bilo na servisu
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeFri May 04, 2007 8:27 pm

LeKo (citat):
gogg (citat):
autoagent ti je na stupu...kada krenes sa ilidze prema stupskoj petlji.prije petlje na desnoj strani Wink uvijek operu auto nakon servisa Smile

Tu su bili neznam jesu li jos, ja sam bio u onom novom servisu u osiku, pored autoputa.

Ma na taj ja mislim... to im je novi objekat ;D
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
goran16v




Broj komentara : 8
Registration date : 2007-05-06

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSun May 06, 2007 1:35 pm

Mislim da treba biti malo precizniji oko naziva Skoda servisa u Sarajevu. Prije svega imamo dva ovlastena
1. ASA PSS (Trg Medjunarodnog prijateljstva)
2. Autoagent (Osik)
Pored njih imamo jos nekoliko bivsih ovlastena:
1. kod Fadila na Kobiljoj glavi koji je radio za ASA PSS (dok je ASA PSS imala samo salon u Skenderiji a nisu imali sopstveni servis i gdje sam ja preuzeo novu Octaviu davne 2000.)
2. Lutvin Agentauto na Stupu (N. Kolumbica), koji je bio ovlasteni servis dok dealer Skode Autoagent nije imao svoj servis i prelaskom u novi objekat sa servisom u januaru 2007. godine Lutvo je preimenovao svoju radnju iz Autoagent u Agentauto ali je naravno zadrzao strucnost i nivo usluga. S njim saradjujem bar jednom sedmicno i uglavnom imam pozitivna iskustva. Sto se ASA PSS tice tu ne mogu biti objektivan jer su mi isporucili 30-ak automobila, koji su u garantnim rokovima odrzavani kod njih, te kao osoba koja blisko saradjuje s njima imam neki povlasteniji status tako da kad dovezem auto (privatni ili sluzbeni) odmah budem primljen i auto odmah bude uzeto u rad, uglavnom sve bez problema...
Sto se tice ACN-a, stvarno ne znam sta se desava s njima, 2002 su mi isporucili novu privatnu Octaviju, koju sam narednih godinu dana zbog garancije odrzavao kod njih (svega par servisa tako da nisam mogao steci nikakvu pozitivnu/negativnu sliku), a poslije sam cuo da su izgubili ovlastenje za VW, na zvanicnom Skoda.ba siteu su nabrojani kao ovlasteni distrubuteri, mada u zadnjih godinu dana nikad nisam dobio trazenu ponudu za isporuku novog vozila (fax ne radi, zahtjev poslat mailom), a nedavno cujem da je Nosse objekat u S. S. Basagica izdao nekome drugom, salon na Obali je davno zatvoren...
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSun May 06, 2007 1:50 pm

ASA tu drži primat i ja ne znam kako se ovima ostalim i isplati prodavati Škode...
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
goran16v




Broj komentara : 8
Registration date : 2007-05-06

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSun May 06, 2007 2:29 pm

Nema tu primata, sve pare se posredno vracaju ASA Autu, koji je jedini ovlasteni uvoznik i zastupnik Skode za BiH i koji se ne bavi prodajom na malo, a svi ostali (Autoagent, Brijest, Uno, Auto Mostar, Hercegovina auto itd itd), pa i sama ASA PSS su samo ovlasteni trgovci kojima vozila i zvanicno uvezene dijelove isporucuje ASA Auto, te su se primorani pridrzavati zvanicnog cjenovnika, a trgovci zaradjuju na marzi i uslugama servisa. S druge strane to je ASA-ina zlatna koka, dali su drugima sirom BiH da sire ovlastenu prodajno-servisnu mrezu kroz koju plasiraju auta i dijelove umjesto da oni sami otvaraju salone sirom BiH.
Na vrh Go down
jacko

jacko


Broj komentara : 19
Registration date : 2007-05-07

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeTue May 08, 2007 2:57 am

ja sam kupio cheers suhru cheers u autoagentu u Osijeku ( salon uz zapadni izlaz/ulaz ) i mogu vam kazati da sam jako zadovoljan uslugom i samom kupnjom. nisam uradio jos nijedan servis ( 4000 km ) ali cu i to uraditi kod njiih sigurno iz prostog razloga što smatram da ljudi dole vise vole raju nego Čehe, a sve to iz ličnog iskustva u samom odnosu prodavac i kupac...dok sa druge strane ostatak češke konjice u Bosni ide čini mi se malo prebrzo za moj ukus, jer u žiži interesovanja i poslovanja nažalost najmanje je kupac i vozac drage nam skode, mada cijenim i ostala misljenja...mozda i griješim...neznam...mozda je to tema za neki drugi put...
Na vrh Go down
ShArky

ShArky


Broj komentara : 6
Registration date : 2007-05-12

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSat May 12, 2007 5:11 pm

ulje filtere i ostale banalne stvari mjenjam sam , a vecih kvarova dosad nisam imo , eh jedino mi stalno svjetli ona lampica jastuka , al mi se nedaju pare na to . Jel se neko mozda susreto stim.
Na vrh Go down
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSat May 12, 2007 6:43 pm

senzor vjerovatno...odvuci u servis nek ti ga stave na dijagnostiku pa ces znati odmah
Na vrh Go down
ShArky

ShArky


Broj komentara : 6
Registration date : 2007-05-12

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSun May 13, 2007 3:58 pm

gogg (citat):
senzor vjerovatno...odvuci u servis nek ti ga stave na dijagnostiku pa ces znati odmah

KOLKO JE TO PARA lol!
Na vrh Go down
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSun May 13, 2007 4:35 pm

ShArky (citat):
gogg (citat):
senzor vjerovatno...odvuci u servis nek ti ga stave na dijagnostiku pa ces znati odmah

KOLKO JE TO PARA lol!
ako svijetli lampica jastuka,vrlo moguce da su oslabili kontakti,pretezno na onoj stani ispod suvozacevog i vozacevog sjedista.kad nadjes konetktor,wd-40 ili kontakt sprej(ovo je bolje),kaci na dijagnostiku,nek ispise gresku,skini sa dijagnostike,ocisti kontakt,vrati sve na svoje mjesto,sporadicna je greska,tako da ces narednog puta kacenjem eliminisatoi svoj problem.poz
p.s.
neznam cijenu dijagnostike,u privatnoj reziji radim,cijena nebi trebala ici iznad 30 km.poz
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitimeSun May 13, 2007 5:05 pm

ma izvadiš lampicu i riješio si problem haha
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
Sponsored content





Gdje održavate vašu Škodu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Gdje održavate vašu Škodu?   Gdje održavate vašu Škodu? Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Gdje održavate vašu Škodu?
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum :: Savjeti-
Idi na: