Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum

Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 unutrasnji filter (pollenfilter)

Go down 
4 posters
AutorPoruka
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeSun May 06, 2007 5:42 pm

Ako vam se zimi desava da vam se stakla prebrzo zamagle,te ih morate brisati krpom,jer ni ventilacija ne pomaze,problem lezi u filteru za polen...
Sam naziv kaze za sta sluzi filter za polen:zaustavlja prodiranje polena i krupnijih cestica u kabinu.
U normalnim zemljama se podrazumijeva da se na svakoj inspekciji provjeri filter za polen i promijeni,ali se mijenja tek kada se ne vidi od prljavstine.Vjerujem da kod nas ni ne znaju da postoji Razz
Filter i nije bas jeftin.Vani kosta oko 27eura.Moze se djelimicno ocistit usisivacem,ali se nakon 2-3 ciscenja raspadne...
Evo linka koji objasnjava kako se vadi filter:
http://aa.bosch.de/aa/de/static/produkte/filter/innenraum/einbau/index.htm
PAZNJA: Morate dobro upamtiti kako ste filter izvadili,jer nije svejedno kako cete ga vratiti...Mora se cuti KLIK kada ga vratite.Ako ga pogresno i postavite,poklopac ce se normalno uklopiti pa cete misliti da ste dobro vratili.Filter mora uvijek biti okrenut prema desno.Ako ga pogresno vratite,cuti cete pistanje u ventilaciji najkasnije na trecem stepenu jacine puhanja.
Evo teme sa polo 9n foruma...Fabia i 9n su skoro isti auti,tako da vjerujem da je kuciste za filter slicno...
Ovaj momak kaze da je kod njega bio ugradjen filter oznake: 6Q0 819 653.
unutrasnji filter (pollenfilter) Anl_innenraumfilter01
Postoje dvije vrste filtera:obicni i "Aktivkohle"(ne znam tacan prevod ove rijeci,ali ako vam pomaze:aktiv-aktivno,Kohle-ugalj)Obicni je za 7-10 eura jeftiniji od ovog Aktivkohle...
Potrebna vam je dzepna lampa ili slican izvor svjetlosti...Otvorite suvozaceva vrata,zavucite glavu u nozni prostor i gledajte prema gore.
Ove dvije plasticne pregrade (crveno oznacene) pritisnite prema unutra i povucite poklopac filtera prema dole.Pazite jer ce prljavstina izlaziti cim poklopac pomaknete.
unutrasnji filter (pollenfilter) Anl_innenraumfilter02
Ovako izgleda kad se poklopac skloni
unutrasnji filter (pollenfilter) Anl_innenraumfilter03
Sada jednostavno izvucite filter skupa sa plasticnim okvirom.
Morate dobro upamtiti kako je filter stajao u kucistu i kako je stajao u ovom okviru.
unutrasnji filter (pollenfilter) Anl_innenraumfilter06
Ovdje se vidi razlika izmedju novog i 2godine starog filtera.Mogu zamislit na sta kod mene lici nakon 5 godina Very Happy
unutrasnji filter (pollenfilter) Anl_innenraumfilter04
Ocistite i kuciste filtera i vratite sve kao sto ste i izvadili.
unutrasnji filter (pollenfilter) Anl_innenraumfilter05

Uzivajte Cool Bojka samo ove slike stavi u url format,zaboravio sam koja se sifra koristi Wink
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeSun May 06, 2007 8:53 pm

joj jesam se napatio kad sam taj filter vadio jednom, nikako ga kasnije uglaviti kako treba
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeSun May 06, 2007 9:47 pm

e bravo bojka nek si ih u url prebacio Smile
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeSun May 06, 2007 11:42 pm

gogg (citat):
e bravo bojka nek si ih u url prebacio Smile

ma samo obilježiš link i klikneš ovo IMAGE gore Wink
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
LeKo




Broj komentara : 53
Localisation : Rajvosa
Registration date : 2007-05-03

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeMon May 07, 2007 9:54 am

Hahahhah, sjetih se mog prvog mjenjanja ovog filtera na fabiji, obilazim oko auta ko macak oko vruceg da skontam gdje je jer mi je strasno maglilo unutra, dignem haubu da reko nije negdje oko brisaca - nije, okanim se corava posla i uzmem ono skoda uputstvo - nema nista, sta cu odem u servis (asa) zamjenili oni to uredno sve skupa nekih 35 KM, gledam gdje su dirali rukama nista se ne vidi, o reko pa gdje si ebo te mish, kad na prostiracu ispred suvozacevih nogu vidim lisce i jos neke prljavstine, aaaaaa heurekaaaaa otkrio gdje je al kako doci do njega, pa se podvuci pa se izvuci ne ide, otvorim ja onaj pretinac vidim nemoze se nista uraditi, onda sam skonto da treba odvrniti one seskant imbus sarafe pa sam i to rastavio (izvadio kompletan pretinac) Smile opet nije to to, hajd sad gledam odozgo vidim motor ventilatora, cijevi ventilacije i na dnu malu kockastu kutiju e reko to je to, stisnem ona dva hepeka i iskoci filter aaaaaa reko tu si, izvadim ja ono kompletno da malo produmam za narednog puta, sad valja vratiti, elem nakon jedno dva debela sata zajebavanja uspio sam skontat stvar, vratio sve uredno i prisarafio kad ce stari u toj silnoj muci, e .ebo te tvoj auto kad ti za zamjenu obicnog filtera treba 2 sata, jedva sam osutio. Kasnije sam ga zvao da vidi da sve moze biti gotovo za 5 minuta Smile
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeMon May 07, 2007 10:38 am

ma ja ga i ne mijenjam samo ga izvadim Very Happy
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitimeMon May 07, 2007 11:51 pm

ma fozon je u tom sto je nas zrak jako cist,preporuceno je jednom godisnje ako se ne varam promijeniti,ja ga mijenja svako 6 mj.
Na vrh Go down
Sponsored content





unutrasnji filter (pollenfilter) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: unutrasnji filter (pollenfilter)   unutrasnji filter (pollenfilter) Icon_minitime

Na vrh Go down
 
unutrasnji filter (pollenfilter)
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum :: Sam svoj majstor-
Idi na: