Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum

Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 pozzzz

Go down 
3 posters
AutorPoruka
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 1:14 am

ponosni vlasnik octavia-e slx tdi 81 kw-110ks.prva skoda u nizu drugih automobila,slijedeci naravno-skoda Smile
pozzzz 236cd0aa-Sliba014
pozzzz Bda54481-Sliba012
Na vrh Go down
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 1:41 am

dobro dosao!jesi li ti slucajno rhcp sa pungasa?koje je ovo godiste?98 ili 99? kako sluzi?rekao mi je jedan momak iz beograda da ga njegova tdi 90ks 98god bas zezala,a jos pokazuje "djecije simptome bolesti"...
Na vrh Go down
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 2:05 am

jesam sa punog gasa:)99 god. 255k u sebi,osim redovnih i velikih servisa,mijenjao prije 30k sinhron II brzine,i cistio usisnu granu zahvaljujuci nasem dobrom gorivu:) uz to sam svojom voljom plombirao arg ventil tako da vise nemam problema sa zaprljanim usisom.auto se stvarno puno vozi,maltene ne gasi kao da je od firme:)sipaj samo kvalitetno ulje,po mogucnosti mobil i ima da te sluzi 500k.sto se tice "djecijih bolesti" kao i svaki vag koncept protokomjer odlazi nakon 40k,mada kod mene nije bio slucaj.u sustini,mene sluzi odlicno,nikakvih zamjerki nemam,potrosnja po gradu oko 7.5 l bez klime,uzmes li u obzir kilometrazu odlican je.otvorene sa-zg i sa -bg uvijek je oko 5.3-5.5l.pitaj ako te sta jos zanima.pozz
Na vrh Go down
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 2:24 am

kakvi su simptomi kad protokomjer ode?ne sjecam se da mi je to otislo...
Na vrh Go down
micconi

micconi


Broj komentara : 26
Registration date : 2007-05-03

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 2:50 am

protokomjer se nalazi na pocetku usisa,tj.nakon zracnog filtera.on ti mjeri kolicinu zraka koja ulazi u motor i na taj nacin odabire pravilnu smjesu.e sad kad rikne protokomjer koji se inace sastoji od tanke niti koja se usijava,ecu stavalja u rezervni program motor,na taj nacin sto mu automatski trazi srednju prosjecnu vrijednost usisanog zraka,pa motor postaje tromiji za oko 40%.najbolje ces osjetiti na uzbrdici,nesto slicno kao kad turbo ne puni dobro.njegova cijena je oko 160 km,naravno bosch,ima tu i nekih kineskih al nisu ni blizu bosch-u.zamjena je gotova za 5 min. imas 3 sarafa i konektor.naravno prije ovoga skidas minus klemu i po mogucnosti kopcas na dijagnostiku i brises sporadicnu gresku.ovo sve sam ti malo pojednostavio,jer se o ovome moze napisati roman,sve u svemu sustina je ovdje.poz
Na vrh Go down
Bojan
Admin
Bojan


Broj komentara : 102
Registration date : 2007-05-01

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 10:00 am

Imao moj prijatelj identičnu, bijelu 110KS još je on nešto čipovao pa je išla stvarno dobro...

Dobro došao i budi aktivan Wink
Na vrh Go down
https://skoda.bosnianforum.com
gogg

gogg


Broj komentara : 58
Registration date : 2007-05-01

pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitimeThu May 03, 2007 11:46 am

e hvala na objasnjenju,znao sam naziv na njemackom,na nasem ima pojmova koje jos nisam usvojio Embarassed
Na vrh Go down
Sponsored content





pozzzz Empty
KomentarNaslov komentara: Re: pozzzz   pozzzz Icon_minitime

Na vrh Go down
 
pozzzz
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum je preseljen na www.bh-skoda-klub.com/forum :: Predstavljanje novih članova-
Idi na: